Soczewki kontaktowe zamiast okularów. Czy warto?

Soczewki kontaktowe to coraz popularniejsza alternatywa dla klasycznych okularów. Są wygodne w noszeniu, nie powodują dyskomfortu i zapewniają doskonałą jakość widzenia w każdych warunkach. O soczewki należy jednak umieć prawidłowo dbać a wybierając szkła krótkoterminowe liczyć się także z koniecznością regularnego zakupu nowej pary. Czy warto zamienić swoje okulary na soczewki?

Soczewki kontaktowe – co musisz o nich wiedzieć?

Soczewki kontaktowe w ciągu ostatnich kilkunastu lat przeszły prawdziwą rewolucję. Nowoczesne szkła są bardzo wygodne w noszeniu, co doskonale widać na przykładzie produktów marki Acuvue Oasys. Wszystkie soczewki marki wykonane zostały z wykorzystaniem nowoczesnej technologii HydraClear Plus, która działa jak naturalny film łzowy produkowany przez nasze oczy. Dzięki temu szkła redukują uczucie zmęczonych oczu oraz dbają o właściwy poziom ich nawilżenia przez cały dzień.

Nowoczesne soczewki kontaktowe, do których należą wszystkie produkty marki Acuvue Oasys, blokują ponad 98% promieniowania UVB i 85% promieniowania UVA. Doskonale sprawdzą się więc do użytkowania przez osoby, które codziennie sporo czasu spędzają przed ekranem komputera, korzystają ze smartfonów oraz przebywają w klimatyzowanych pomieszczeniach. Soczewki skutecznie minimalizują bowiem ryzyko podrażnienia oczu, które często pojawia się w takich warunkach oraz dbają o optymalny poziom ich nawilżenia.

Soczewki kontaktowe występują w różnych wersjach, dzięki czemu mogą zostać idealnie dopasowane zarówno do wady wzroku, jak i wymagań osoby z nich korzystającej. Soczewki marki Acuvue Oasys można nabyć w wersji jednodniowej, która doskonale nadaje się do wypróbowania soczewek oraz będzie dobrym wyborem dla osób mających mało czasu na pielęgnację szkieł wielorazowych. Soczewki długoterminowe, 2-tygodniowe, miesięczne i 3-miesięczne to natomiast świetna propozycja dla osób, które chcą zaoszczędzić na zakupie szkieł i są przekonane do ich regularnego noszenia.

Soczewki kontaktowe zamiast okularów. Czy warto?

Jak dopasować soczewki kontaktowe do swoich wymagań oraz posiadanej wady wzroku?

Aby soczewki kontaktowe prawidłowo spełniły swoją rolę a korzystanie z nich było dla nas komfortowe, należy je dopasować w gabinecie okulistycznym. Okulista podczas badania wzroku stwierdzi, jaką wadę posiadamy oraz dobierze do niej odpowiednie szkła kontaktowe. To bardzo istotne, gdyż nieprawidłowo dobrane soczewki mogą powodować problemy ze wzrokiem oraz zniechęcić nas do ich dalszego noszenia.

W zależności od tego, czy zdecydujemy się rozpocząć swoją przygodę ze szkłami kontaktowymi od soczewek jednorazowych, czy wielorazowych, warto zapoznać się także z dostępnymi w sprzedaży produktami do pielęgnacji soczewek. Szkła wielorazowe należy bowiem zdejmować wieczorem, przechowywać w specjalnym pojemniczku oraz czyścić za pomocą specjalnego płynu do pielęgnacji soczewek. Najlepiej wybierać wielofunkcyjne produkty tego typu, które pozwolą zarówno oczyścić powierzchnię soczewek z osadów białkowych i zanieczyszczeń, jak i posłużą do przechowywania szkieł w nocy.