Czy Polacy chętnie korzystają z aplikacji bankowej?

W dzisiejszych czasach istniej wiele przydatnych aplikacji, które potrafią uczynić nasze życie o wiele łatwiejszym. Korzystając z aplikacji możemy sprawdzić stan zanieczyszczenia powietrza, uzyskać zniżki podczas robienia zakupów czy też zamówić taksówkę. Wiele osób coraz chętniej korzysta także z bankowości mobilnej. Obecni nie musimy już odwiedzać placówki banku, aby wykonać pilny przelew bądź zawnioskować o kredyt gotówkowy wystarczy, że mamy dostęp do konta z poziomu smartfona.

Korzystania z bankowości mobilnej przez Polaków.

Z badań, które zostały przeprowadzone przez Kantar Polska na zlecenie Alior Banku wynika, iż Polacy coraz chętniej korzystają z bankowości mobilnej. I tak, np. ponad 90% osób, które potwierdziło, że korzysta z bankowości mobilnej zaznaczyło, że za jej pomocą bez problemu wykonuje różnego rodzaju przelewy. Zamiast tradycyjnej wizyty w placówce bankowej wiele osób wybiera smartfon i za jego pomocą kontroluje swoje finanse i załatwia potrzebne sprawy. Wyniki badan wskazują na to, że w Polsce z bankowości internetowej korzysta już ponad 70% osób, a z aplikacji mobilnej 45%.

Czy Polacy chętnie korzystają z aplikacji bankowej?

Do jakich celów Polacy najchętniej używają aplikacji bankowej?

Oprócz wcześniej wspomnianych przelewów internetowych Polacy najczęściej przy wykorzystaniu aplikacji bankowej dokonują takich czynności jak: sprawdzenie stanu konta czy też opłacenie zakupów internetowych. 40% badanych decyduje się na zakup biletu komunikacji miejskiej przy wykorzystaniu bankowości mobilnej, a tylko 27% na założenie lokaty. Jeżeli chodzi natomiast o złożenie wniosku o przyznanie pożyczki to na takie rozwiązanie przy użyciu smartfona decyduje się zaledwie 13% osób. Taka sytuacja może być spowodowana np. tym, że wiele osób przed zaciągnięciem kredytu woli zapoznać się z ofertami konkurencyjnych banków.

Biorąc pod uwagę wiek użytkowników, aktywnie korzystających z aplikacji bankowej to najliczniejszą grupę (ponad 75% wszystkich odbiorców) stanowią osoby młode, znajdujące się w przedziale od 18 do 34 lat.