Wdrażanie sklepu internetowego

Rynek e-commerce jest obecnie bardzo popularny, sprzedaż internetowa w sklepach zaprojektowanych przez profesjonalistów może przynosić realne zyski i gwarantować zaufanie stałych Klientów oraz pozyskiwanie nowych. Wybierając firmę, która wykona projekt sklepu internetowego najważniejsze jest wskazanie celów, na podstawie których można następnie ocenić rezultaty dokonywanych czynności.

Jak przebiega proces projektowania sklepu internetowego?

Każdy projekt sklepu internetowego jest wykonywany w oparciu o poszczególne oczekiwania Klientów z różnych branż, przy tym wszystkim istotne jest również to, by nakierować przedsiębiorcę na wybór najbardziej optymalnych rozwiązań. Pierwszym krokiem jest oczywiście bardzo dokładna analiza środowiska otaczającego konkretną firmę, na tej podstawie projekt sklepu internetowego obiera właściwy kierunek. Niektóre spośród firm specjalizujących się w projektach i wdrożeniach sklepów internetowych prowadzą specjalne badania mające na celu zapoznanie się z:

- oczekiwaniami Klienta,

- specyfiką całej branży, konkurencyjnymi firmami, oferowanymi produktami i klientami,

- opiniami Klientów odnośnie jakości i ilości przedstawianych w sklepie produktów,

- działaniem obecnego sklepu internetowego.

Pozyskując wyniki z analiz powyższych aspektów pojawia się pełen obraz działań, które należy uwzględnić podczas projektowania sklepu internetowego, mają one zapewnić najbardziej optymalne rozwiązania. Ostateczny projekt sklepu internetowego wybiera się najczęściej spośród kilku przygotowanych wersji, różnią się one ogólną koncepcją wyglądu oraz pełnej struktury sklepu. Wszystkie podejmowane w tym zakresie działania powinny być konsultowane z Klientem, ponadto mile widziane są rekomendacje osób przygotowujących projekt sklepu internetowego – niektóre z nich wdraża się od razu, inne natomiast w późniejszym terminie – nie ma w tym przypadku jednej zasady.

Wdrażanie sklepu internetowego

Realizacja projektu graficznego i wdrożenie PrestaShop

Przygotowana i zatwierdzona przez Klienta specyfikacja projektu sklepu internetowego jest następnie kierowana do grafika, który jest odpowiedzialny za finalny wygląd całej strony, całość ma estetyczny wygląd, a wszystkie kompozycje są dostosowane do poszczególnych branż. Wiele spośród współczesnych firm zajmujących się projektowaniem sklepów internetowych opiera je na znanej platformie PrestaShop, która wyróżnia się wieloma możliwościami rozbudowy. projekt sklepu internetowego, który powstaje na platformie PrestaShop pozwala na podejmowanie wielu działań optymalizacyjnych, administrator ma do swojej dyspozycji wiele dodatkowych uprawnień. Możliwe jest także wykorzystywanie mobilnej aplikacji, co w obecnych czasach jest rozwiązaniem bardzo popularnym i funkcjonalnym, składanie zamówień tym sposobem spotyka się z aprobatą większości użytkowników. W zakresie platformy PrestaShop istotne są również stała opieka Project Managera, optymalizacja w zakresie SEO, RWD i oczywiście sprawne działanie wszystkich modułów. Profesjonaliści zapewnią również pełną opiekę nad sklepem po zakończonych pracach wdrożeniowych, będą dla Klienta dostępni w przypadku pojawienia się jakichkolwiek problemów w zakresie działania sklepu.