Psia karma - po czym poznać dobry skład?

Wybór psiej karmy o wysokiej jakości ma bardzo duży wpływ na prawidłowy rozwój czworonogów, a także na zmniejszenie ryzyka pojawienia się różnego rodzaju chorób. Warto przy tym wspomnieć, że cena tego typu wyżywienia bardzo często okazuje się dużo niższa niż w przypadku kupowania jedynie karm, które są polecane w reklamach i które znajdują się przede wszystkim w marketach. Z tego powodu dobrym pomysłem będzie dowiedzenie się, czym powinna wyróżniać się wysokiej jakości karma dla psa i wybrać produkty o zdrowym, przemyślanym składzie, który nie wywoła rewolucji żołądkowych w psim układzie pokarmowym.

Wysoka zawartość mięsa w psiej karmie - które składniki są najbardziej pożądane w diecie psa?

W przeciwieństwie do kotów psi układ pokarmowy jest przystosowany nie tylko do trawienia mięsa, ale również różnego rodzaju warzyw i owoców. W praktyce oznacza to, że karmy dla psów o dobrym składzie mogą zawierać warzywa, które także będą odgrywać ważną rolę w zachowaniu prawidłowej pracy psiego organizmu - szczególnie cenionym składnikiem jest między innymi dynia, która reguluje pracę jelit i niekiedy pomaga uporać się z alergiami pokarmowymi lub z IBD, czyli z nieswoistym zapaleniem jelit. Warto jednak zwrócić uwagę na to, aby składnikiem przeważającym w karmie było wysokiej jakości mięso. Oprócz tego godna uwagi karma nie będzie zawierała zbóż w żadnej postaci, a także mączki kukurydzianej, która często okazuje się sztucznym wypełnieniem dla większej objętości.

Psia karma - po czym poznać dobry skład?

Zastanawiając się, po czym poznać karmy z mięsem cechującym się wysoką jakością, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na produkty, które zawierają najwięcej mięsa mięśniowego oraz w drugiej kolejności podroby. Warto jednak wspomnieć o tym, aby unikać karm, w których składzie pojawiają się produkty uboczne pochodzenia zwierzęcego - zazwyczaj są to różnego rodzaju pozostałości, które nie mają zbyt dobrego wpływu na prawidłową pracę psiego układu pokarmowego. Ponadto godni zaufania producenci karm bardzo często wymieniają procentową zawartość poszczególnych składników, co ułatwia podjęcie najlepszej decyzji.