Nowoczesne schody wewnętrzne – 3 propozycje warte uwagi

Współczesne schody nie pełnią już jedynie roli czysto funkcjonalnej, ale stanowią także swoistą dekorację domu lub mieszkania, w którym są umieszczone. Jest to jeden z tych elementów wystroju wnętrza, któremu warto więc poświęcić sporo uwagi. Projekt schodów powinien pasować zarówno do preferencji mieszkańców oraz charakteru całego wnętrza. Oto trzy oryginalne propozycje nowoczesnych schodów, które doskonale odnajdą się oraz upiększą współczesne mieszkania.

Nowoczesne schody wspornikowe

Schody wspornikowe to aktualnie jeden z najnowocześniejszych projektów schodów możliwych do zastosowania we wnętrzach mieszkalnych. Sprawiają one wrażenie samodzielnych stopni, które niejako „wyrastają” z wnętrza ściany. Wykonane najczęściej z drewnianych, starannie obrobionych desek opierających się na metalowych belkach sprawiają wrażenie luźno ułożonych elementów, które płynnie układają się według ściśle określonego wzoru.

Nowoczesne schody wspornikowe to doskonała propozycja do współczesnych mieszkań, dwupoziomowych apartamentów oraz domów jednorodzinnych, w których chcemy uzyskać oryginalny, nowoczesny i nietypowy wystrój. Ich minimalistyczny charakter w połączeniu z zastosowaniem surowo wyglądających desek to świetny wybór dla odważnych osób. Ze względu na swoją konstrukcję, brak poręczy oraz wolne przestrzenie między wszystkimi stopniami schody wspornikowe nie sprawdzą się jednak w przypadku rodzin z dziećmi.

Nowoczesne schody wewnętrzne – 3 propozycje warte uwagi

Nowoczesne kręcone schody wewnętrzne

Kręcone schody wewnętrzne to doskonałe rozwiązanie do ciasnych wnętrz mieszkalnych, gdzie prawdziwym wyzwaniem jest zainstalowanie klasycznych schodów. Ich kompaktowa konstrukcja pozwala bowiem w efektowny sposób zaoszczędzić cenną przestrzeń oraz zapewnić komfortowe korzystanie ze schodów dla jednej osoby na raz. Nowoczesne schody kręcone mogą być silnie dekoracyjne oraz stanowić cenny dodatek do wystroju domowego wnętrza.

Kręcone schody mogą być wykonane z różnych materiałów. Do najbardziej popularnych należy klasyczne drewno oraz nowoczesna stal, która pozwala na nadanie schodom bardziej industrialnego charakteru oraz doskonałe zespolenie konstrukcji z pozostałymi elementami nawiązującymi do tego stylu obecnymi w pomieszczeniu.

Nowoczesne schody dywanowe ze szklaną balustradą

Bardzo ciekawym pomysłem dla osób ceniących sobie jasne, minimalistyczne i nowoczesne wnętrza jest dopełnienie ich estetyki za pomocą schodów dywanowych wykonanych z białego materiału. Białe, nowoczesne schody dywanowe opierają się na zainstalowanej w ich wnętrzu konstrukcji wspornikowej przenoszącej obciążenia, co czyni z nich efektowną konstrukcję sprawiającą wrażenie zawieszonej w powietrzu.

Ciekawym dodatkiem, idealnie współgrającym z białymi stopniami schodów, jest nowoczesna balustrada wykonana z grubego, transparentnego szkła. Jej zadaniem nie jest jednak służenie za oparcie dłoni, jak ma to miejsce w klasycznych schodach podczas ich pokonywania, a jedynie zabezpieczenia krawędzi ich biegu. W rezultacie, cała konstrukcja prezentuje się niezwykle nowocześnie i elegancko stanowiąc idealne dopełnienie wystroju czystych, jasnych i minimalistycznie urządzonych wnętrz.