Objawienia Maryjne w Medjugorie. Jak wygląda Matka Boska z Medjugorie?

Objawienia Maryjne, które regularnie mają miejsce w Medjugorie w Bośni i Hercegowinie są jednymi z najbardziej znanych zdarzeń tego typu na świecie. Regularnie przyciągają do siebie całe rzesze pielgrzymów, którzy dzięki odwiedzeniu tego niezwykłego miejsca pragną zbliżyć się do Boga i Maryi oraz doznać łask. Matka Boska, która ukazuje się w Medjugorie niesie ludziom przesłanie miłości, szacunku i wiary, które jest tak potrzebne we współczesnym, pełnym grzechu i nienawiści świecie.

Krótka historia Objawień Maryjnych w Medjugorie

Za początek niezwykłych wydarzeń, które po dziś dzień regularnie mają miejsce w Medjugorie uznaje się dzień 24 czerwca 1981 r. W tym dniu sześcioro dzieci z niewielkiego miasteczka położonego w pobliżu Medjugorie wyznało, że było świadkiem objawienia Maryi. Matka Boska ukazała się im u podnóża góry Podbrdo i przekazała swoje przesłanie dla świata. Od tej pory cała szóstka nazywana widzącymi utrzymuje, że Maryja regularnie ukazuje się im w miejscach, w których aktualnie się znajdują oraz przekazuje ważne informacje dla wszystkich wierzących ludzi z całego świata.

Objawienia Maryjne w Medjugorie szybko stały się znane na całym świecie, skąd zaczęły ściągać liczni ludzie proszący Matkę Bożą o łaskę dla siebie, swoich najbliższych oraz całego świata. Ludzie odwiedzają Medjugorie pomimo tego, że nikt z nich tak naprawdę nie widział na własne oczy Matki Boskiej, a jedynie uczestniczył w „spotkaniu” z nią jednego z widzących. Ogromna wiara, zaangażowanie oraz oddanie wiernych sprawia, że aktualnie Medjugorie jest jednym z najbardziej znanych miejsc kultu maryjnego na całym świecie.

Objawienia Maryjne w Medjugorie. Jak wygląda Matka Boska z Medjugorie?

Wizerunek Matki Boskiej z Medjugorie na obrazach i w sztuce

Dzięki relacjom sześciu naocznych świadków, którzy na własne oczy zobaczyli Maryję, możliwe stało się jej przestawienie w sztuce. Matka Boska, która po dziś dzień ukazuje się widzącym, posiada według ich relacji delikatną twarz pełną miłości, zrozumienia i współczucia. Niczym dobra matka pragnie pocieszyć oraz otoczyć opieką i czułością każdego przychodzącego do niej człowieka.

Matka Boska z Medjugorie na obrazach najczęściej przedstawiana jest jako młoda kobieta średniego wzrostu odziana w długą, błękitną szatę z białym welonem na głowie. Na wizerunkach ukazujących całą sylwetkę stoi na białym obłoczku, jest szczupła, a jej twarz posiada okrągły kształt i delikatne rysy. Oczy Maryi są intensywnie niebieskie i pełne miłości, a jej spojrzenie łagodne. Na jej głowie znajduje się korona złożona z dwunastu złotych gwiazd.

Maryja, która objawia się w Medjugorie jest przedstawiana na obrazach, grafikach, ikonach, rzeźbach i płaskorzeźbach, które mogą zostać umieszczone w domu każdej wierzącej osoby pragnącej modlić się do wizerunku Matki Boskiej. matka boska z medjugorie obraz można kupić w różnych rozmiarach i oprawach bez konieczności osobistego odwiedzenia miejsca kultu – mniejsze i większe wizerunki maryjne można bowiem zamówić przez Internet i umieścić je na honorowym miejscu w swoim domu lub nosić zawsze przy sobie w portfelu.