Co warto wiedzieć o podłogach żywicznych?

Posadzki żywiczne to podłogi, które są niezwykle wytrzymałe, charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami technicznymi, a przy tym prezentują się bardzo estetycznie. Ze względu na posiadane właściwości stosowane są w różnego rodzaju pomieszczeniach przemysłowych i mieszkalnych. Do produkcji posadzek żywicznych wykorzystuje się dwa podstawowe rodzaje żywicy: epoksydową oraz poliuretanową. W dzisiejszych czasach zarówno podłogi epoksydowe, jak i poliuretanowe cieszą się dużą popularnością wśród klientów.

Właściwości posadzek żywicznych.

Należy podkreślić, że nowoczesne podłogi żywiczne posiadają wiele zalet. Zarówno te wykonane z żywicy epoksydowej, jak i te z żywicy poliuretanowej nie posiadają łączeń ani spoin. Łatwo można utrzymać je w czystości, a ponadto są trwałe i posłużą nam przez wiele lat. Podłogi żywiczne nie wchłaniają brudu, są odporne na działanie kwasów i chemii, a w zależności od rodzaju maja naprawdę wiele zastosowań.

Gdzie sprawdzą się posadzki wykonane z żywicy poliuretanowej, a gdzie warto zastosować podłogi epoksydowe?

Jeżeli zależy nam na tym, aby nasza podłoga była w 100% odporna na promieniowanie UV i dzięki temu nie odbarwiała się pod wpływem promieni słonecznych należy zdecydować się na posadzkę z żywicy poliuretanowej. Podłoga poliuretanowa jest również mniej podatna na zarysowania oraz posiada wysokie walory estetyczne. Posadzki poliuretanowe często nazywane są również posadzkami dekoracyjnymi. Wybór wzorów i kolorów tego rodzaju posadzek jest bardzo szeroki, dlatego chętnie stosuje się je zwłaszcza w domach i miejscach użyteczności publicznej. Ich zaletą jest również to, że doskonale współgrają z ogrzewaniem podłogowym.

Co warto wiedzieć o podłogach żywicznych?

Jeżeli chodzi natomiast o podłogi żywiczne epoksydowe to jest to rodzaj pokrycia stosowany najczęściej w przemyśle. Ilość możliwych kolorów tego rodzaju podłóg jest mniejsza niż w przypadku posadzek poliuretanowych. Podłogi epoksydowe są mniej odporne na zarysowania, jednak w porównaniu z podłogami wykonanymi z żywicy poliuretanowej są rozwiązaniem o wiele bardziej ekonomicznym. Ten typ posadzek doskonale sprawdzi się nie tylko w magazynach i fabrykach, ale także piwnicach, garażach czy kotłowniach, czyli wszędzie tam gdzie liczy się przede wszystkim duża wytrzymałość mechaniczna i odporność na różnego rodzaju substancje chemiczne, paliwa, płyny czy oleje.

Gdzie warto nabyć podłogi żywiczne?

Nie zależnie od tego, na jaki rodzaj podłogi żywicznej się zdecydujemy warto zwrócić uwagę na to, aby zakupić ją w sprawdzonej firmie, która świadczy swoje usługi w naprawdę profesjonalny sposób. Podłogi żywiczne dostępne w ofercie firmy J.A.K. Chemia S.C to produkty najwyższej jakości, które zapewnią nam wysoki komfort użytkowania. Dostępne tu posadzki posiadają nowoczesny wygląd, są higieniczne i przede wszystkim trwałe, mogą posłużyć nawet do 50 lat. J.A.K. Chemia S.C. to idealne rozwiązani dla wszystkich osób, które szukają ciekawych i nietuzinkowych pomysłów na wykończenie podłogi zarówno w mieszkaniu, jak i w pomieszczeniach magazynowych i komercyjnych.