Czym zachwycają Bieszczady latem?

Góry zachwycają o każdej porze roku, dlatego tak często są oblegane przez turystów z całek kraju. Trudno się temu dziwić, ponieważ panuje tam wyjątkowy klimat, a dopełnieniem szczęścia są niepowtarzalne widoki. Można zaryzykować stwierdzenie, że góry uzależniają – nigdy nie kończy się na jednej wycieczce. Chodząc na przykład po Bieszczadach, zauważa się, że często przechadzają się tam rodziny z dziećmi. To doskonały pomysł na zapewnianie rozrywki najmłodszym i przy okazji pokazania im najpiękniejsze panoramy gór i wszystkich krajobrazów rozciągających się aż po horyzont.

Czym zachwycają Bieszczady latem?

Bieszczady latem – jaki kierunek obrać?

Pasja do górskich wycieczek bywa zaraźliwa, więc nikogo nie powinien dziwić fakt, że śladami rodziców bardzo często podążają dzieci. Bieszczady są piękne każdego dnia, jednak latem o wiele łatwiej trafić na bardzo dobrą pogodę, która znacznie ułatwi zwiedzenie jak największej ilości miejsc. Oczywiście w pierwszej kolejności niezbędne jest sporządzenie planu wycieczek, całość trzeba rozłożyć na co najmniej kilka tygodni. Ale to dobrze, zawsze pozostaje motywacja do powrotu w Bieszczady, by móc zobaczyć resztę. Pewne jest to, że Bieszczady latem zachwycają pod każdym względem, dlatego w tym okresie przyjeżdża zdecydowanie najwięcej turystów. Na szlakach robi się tłoczno, w schroniskach również, jest to pełnia sezonu, dlatego o wiele trudniej zarezerwować także stolik w restauracjach, by móc w spokoju zjeść góralski obiad. Wyjazd w bieszczady latem wiąże się z możliwością wybierania się na dłuższe wędrówki, ponieważ później następuje zachód słońca. Natomiast na łąkach i polanach mamy do czynienia soczystą zielenią, a nocami możliwe jest obserwacja rozgwieżdżonego nieba – to wersja dla romantyków. Generalnie jeżeli poszukujemy spokoju od hałasu i zgiełku, warto przełożyć wyjazd na inną porę roku, kiedy na szlakach jest nieco luźniej.

Kilka pomysłów na letni wyjazd w Bieszczady

Nie ulega wątpliwościom fakt, że Bieszczady latem zapierają dech w piersiach, a to wszystko dzięki górskim pejzażom w tym okresie. Jeżeli dołożyć do tego możliwość zwiedzania wszystkich historycznych atrakcji, osiąga się pełnię szczęścia. Na turystów ściągających z całego świata czeka mnóstwo szlaków i połonin, które są obowiązkowym elementem dla każdego, kto decyduje się na przyjazd. Na początek wybiera się najczęściej łatwiejsze wyzwania, na przykład wędrówkę na Dwernik Kamień oraz Otryt. Natomiast osoby zaprawione w bojach i zdobywaniu najwyższych szczytów obierają za cel nowe lokalizacje – chodzi w tym wszystkim o czerpanie ogromnej satysfakcji i radości. Bieszczady to nie tylko góry, dlatego amatorzy wypoczynku nad wodą też tutaj przyjeżdżają, choćby po to, by wypocząć nad pięknym Jeziorem Solińskim, którego okolica latem przyprawia o zawrót głowy. Dodatkowo kryje się za nim wyjątkowa historia, dzięki której dzisiaj pod względem pejzaży przypomina norweskie fiordy – dlatego przyciąga zawsze tłumy. W Bieszczadach zajęcie znajdą również fani przejażdżek rowerowych, a idealne warunki do tej aktywności oferują doliny bieszczadzkie.