Kraków-idealny pomysł na weekend

Kraków to dawna stolica Polski. Na pewno Ci się spodoba, jeśli uwielbiasz bajkową atmosferę, pyszne desery, oszałamiające krajobrazy i bogatą historię. Kraków jest jednym z najpiękniejszych miast Europy Środkowo-Wschodniej. Stare Miasto zostało wpisane Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1978 roku.

Kraków-idealny pomysł na weekend

Co warto zobaczyć w Krakowie?

Kraków słynie z majestatycznych zabytków architektury, brukowanych arterii, wspaniałych skarbów kultury, ponadczasowych dziedzińców, bezcennych dzieł sztuki i legendarnych piwnic i ogrodów. Historyczne centrum Krakowa jest stolicą Polski.

Centrum Krakowa można podzielić na dwie główne dzielnice: Stare Miasto i Kazimierz (Dawna Dzielnica Żydowska). Pomiędzy nimi góruje Wawel (dawny Zamek Królewski). Każdy turysta powinien zobaczyć te trzy miejsca. Choć można zakochać się w brukowanych, klimatycznych uliczkach, kawiarniach, klubach i muzeach Starego Miasta i Kazimierz, warto wybrać się na wycieczkę przez Wisłę do Podgórza. To prawdopodobnie najbardziej sugestywna i tajemnicza dzielnica miasta.

Na zachód od Starego Miasta leży Salwator, czyli najbardziej zielona dzielnica Krakowa. To właśnie tutaj organizowanych jest dużo atrakcji plenerowych i Kopiec Kościuszki. Jeśli przyjechaliśmy na dłużej, warto zobaczyć też wybrać się na jednodniowe wycieczki do Wieliczki, Tarnowa i Auschwitz-Birkenau.

Gdzie można smacznie zjeść?

Restauracja Pod Nosem serwuje smaczną polską kuchnię. Znajduje się przy ul. Kanoniczej. Wnętrze jest bardzo eleganckie z intrygującymi arrasami. Oprócz stałego menu, dostępne jest też sezonowe. Potrawy przygotowane są z lokalnych składników. Obsługa jest fantastyczna. Latem możemy siedzieć w ogródku na jednej z najbardziej urokliwych ulic Starego Miasta i patrząc na Wawel.

Miodova znajduje się w żydowskiej dzielnicy Kazimierz, przy ulicy Szerokiej. Na uwagę zasługuje piękne i nowoczesne wnętrze. Restauracja proponuje wspaniałe menu. Warto spróbować m.in. pysznego biszkoptu makowego, przygotowanego według tradycyjnego przepisu z 1897 roku. Warto też zamówić pierogi, ossobuco z jelenia lub duszone udko bażanta.

Zazie Bistro przy Placu Szczepańskim jest przez wiele osób uważana za najlepszą krakowską restaurację. To małe bistro serwuje świetne potrawy kuchni francuskiej w fantastycznej cenie. Jest zawsze pełna, więc pamiętaj, by wcześniej zarezerwować stolik.

Kraków-idealny pomysł na weekend

Gdzie warto przenocować?

Nowoczesny i komfortowy Hotel NEO Kraków znajduje się w malowniczej podkrakowskiej wsi Rząska. Mieści się niedaleko lotniska w Balicach i autostrady A4. Dlatego jest chętnie wybierany przez mieszkańców Berlina, Wrocławia, Wiednia, Rzeszowa,  Ostrawy, Katowic i Warszawy. Hotel proponuje:

  • 7 pokoi dwuosobowych, 10 pokoi typu studio i luksusowy apartament rodzinny,
  • darmowy parking dla gości,
  • bar hotelowy,
  • darmowy dostęp do bezprzewodowego Internetu na terenie całego hotelu,
  • piękny ogród,
  • najwyższą jakość obsługi klienta,
  • kameralna, przytulna atmosfera,
  • dobra lokalizacja, blisko portu lotnicza Kraków Airport im. Jana Pawła II, A4 i krakowskiego Starego Miasta.