Na co warto zwrócić uwagę, wybierając kwiaty na wesele?

Kwiaty są nieodłączną częścią wesela. Nie bez powodu. Są nie tylko ładne i tradycyjne, ale również pozwalają wyrazić  nasz styl i kreatywność. 

Budżet na kwiaty

To pierwszy i najważniejszy krok, jeśli chodzi o wybór kwiatów ślubnych. Określcie typ kwiatów, który możecie wykorzystać przy kompozycji bukietów, dekoracji ślubnych i butonierek Wiele par wydaje na kwiaty około 8% całego budżetu. Jednak ta liczba uzależniona jest od rodzaju zamówionych kwiatów i innych ustaleń. Jeśli macie większy budżet, możecie się zdecydować na bardziej wyszukane projekty i droższe kwiaty.

Kwiaciarnia ślubna

Kwiaty powinny pasować do naszej kolorystyki, pory roku i budżetu. Dobra kwiaciarnia potrafi doradzić. Znajdźcie taką, która zrozumie naszą wizję i będzie umiała ją zrealizować. Przy wybieraniu florysty, sprawdźcie jego poprzednie prace i poczytajcie opinie. W ten sposób poznacie jego styl i specjalność.

Na co warto zwrócić uwagę, wybierając kwiaty na wesele? 

Inspiracje

Przeglądnijcie  zdjęcia z innych wesel i media społecznościowe. Możecie znaleźć kompozycje kwiatowe, które będą odpowiadać Waszym  upodobaniom i gustom. Sporządźcie notatki o tym, jakie kwiaty Wam się podobają. Zwróćcie uwagę na kolor, kształt, fakturę i styl kwiatów. Nie bójcie się oryginalnych pomysłów.

Podstawowa wiedza

Nie musicie być od razu ekspertami od kwiatów. Postarajcie się jednak przyswoić pewne podstawowe wiadomości, zanim udacie się do kwiaciarni. Sprawdźcie, jakie kwiaty weselne cieszą się największą popularnością (róże, piwonie, hortensje, lilie i jaskier). Niektóre panny młode decydują się na bez, frezje, piwonie, jaśmin, słodki groszek lub gardenie. Podstawowa wiedza pomoże Wam w ustalaniu aranżacji ślubnych.

Schemat kolorów

Jeśli zupełnie nie wiecie, jakie kwiaty ślubne wybrać, pomyślcie o Waszym  ulubionym kolorze. Dalie, goździki, chryzantemy, róże, tulipany i lilie występują w większości kolorów. Z kolei piwonie, eustoma, hortensje, piwonie są w tylko kilku kolorach. 

Kwiaty powinny pasować do ogólnego wystroju i wybranej kolorystyki. Spójrzcie na kolory zaproszeń, strojów, obrusów i różnych akcentów. Zaopatrzcie się w próbki farby, tkanin i zdjęcia dekoracji, wtedy kwiaciarnia przygotuje wyjątkowe kwiaty.

Na co warto zwrócić uwagę, wybierając kwiaty na wesele? 

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Kwiaty są jednym z kluczowych czynników. Stworzą wyjątkową atmosferę. Bez względu na to, czy planujesz romantyczną, nowoczesną, rustykalną uroczystość, czy w stylu glamour, na pewno znajdziesz idealne kwiaty.

Niektóre kwiaciarnie specjalizują się w wysokich, bujnych i ozdobnych kompozycjach, podczas gdy inne są lepsze w nowoczesnych, minimalistycznych aranżacjach. Znajdźcie zdjęcia bukietów i ozdób, które pasują do Waszego stylu. Zapoznajcie się z popularnymi terminami kwiatowymi. Możecie je później wykorzystać podczas rozmowy z florystą.

Jesteście minimalistami? A możecie planujecie romantyczne wesele? Pamiętajcie, że obrazy są wymowniejsze niż słowa. Dlatego koniecznie zabierzcie ze sobą tablice inspiracji, próbkę materiału sukienki druhny i zdjęcie sukni ślubnej. Podzielcie się swoją wizją i przedyskutujcie budżet. Postarajcie się znaleźć florystę przynajmniej pięć-sześć miesięcy przed ślubem. W ten sposób zaoszczędzicie sobie wiele nerwów.

Artykuł przygotowany z Warszawa.telekwiaciarnia.pl - więcej dla Twojego miasta znajdziesz tutaj:http://www.warszawa.telekwiaciarnia.pl.