Mapy Airly, jako doskonałe źródło wiedzy na temat jakości powietrza.

Smog to powszechny problem w wielu polskich miastach. Wdychanie powietrza zanieczyszczonego przez smog prowadzi do wzrostu ryzyka zachorowania na wiele niebezpiecznych chorób. Jakość powietrza w okolicy, której mieszkamy jest bardzo ważna, dlatego warto ją regularnie kontrolować. Na szczęście dzięki nowoczesnym aplikacjom i mapom Airly monitorowanie aktualnego stanu powietrza jest proste i szybkie.

Jak smog wpływa na nasze życie?

Lekarze i naukowcy zgodnie twierdzą, że smog ma niszczący wpływ na ludzki organizm. Powoduje on miedzy innymi choroby układu oddechowego, układu krążenia, spadek samopoczucia, alergie, a także przyczynia się do wzrostu zachorowalności na nowotwory złośliwe. Smog jest również niebezpieczny dla osób starających się o dziecko oraz dla kobiet w ciąży. Wdychanie zanieczyszczonego powietrza powoduje zaburzenia płodności oraz może mieć negatywny wpływ na rozwijający się płód lub prowadzić do poronienia. Oddychanie powietrzem, w którym normy smogu zostały przekroczone jest szczególnie niebezpieczne dla dzieci, alergików oraz osób starszych.

Mapy Airly, jako doskonałe źródło wiedzy na temat jakości powietrza.

Dlaczego warto kontrolować jakość powietrza?

W dzisiejszych czasach władze miast podejmują liczne działania mające na celu walkę ze smogiem, wzrasta również świadomość wielu osób, ale mimo to problem ten jest nadal aktualny. Warto, zatem posiadać bieżąca wiedzę o jakości powietrza w swojej okolicy, ponieważ dzięki temu jesteśmy w stanie podejmować świadome decyzje o czasie przebywania na zewnątrz. Jak wiadomo ruch to zdrowie i dla zachowania dobrej kondycji czy też w celu wzmocnienia odporności organizmu należy uprawiać sport na świeżym powietrzu, jeżeli jednak w danym dniu zanieczyszczenie smogiem przekracza normy to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest pozostanie w domu. Dzięki korzystaniu z map Airly jesteśmy w stanie odpowiednio zaplanować swoje wyjścia, ponieważ możemy za ich pomocą sprawdzić prognozę jakości powietrza na najbliższe 24 godziny. Jest to spore udogodnienie dla wielu osób. Pamiętajmy, że jesteśmy odpowiedzialni za własne zdrowie, a także za zdrowie naszych dzieci, dlatego kontrolujmy jakość powietrza w swojej okolicy. Na spacer z dzieckiem zdecydowanie lepiej wybrać się po uprzednim sprawdzeniu jakości powietrza za pomocą mapy Airly. Maluchy nie mają jeszcze w pełni wykształconego układu oddechowego, a co za tym idzie biorą oddechy częściej niż osoby dorosłe, dlatego wdychają więcej szkodliwych toksyn.

Zasady działania systemu Airly.

Czujniki Airly skalibrowane zostały z państwowymi stacjami pomiarowymi, dlatego też dane uzyskiwane za ich pomocą są jak najbardziej prawidłowe i rzetelne. Na mapach Airly dostępne są informacje o rzeczywistym stężeniu pyłów zawieszonych: PM1, PM2.5 oraz PM10. Dodatkowo możemy za ich pomocą sprawdzić najważniejsze parametry pogodowe. Z map Airly korzysta się wręcz w intuicyjny sposób, wystarczy wybrać interesującą nas miejscowość, a od razu uzyskamy informacje na temat aktualnego stanu jakości w danym miejscu. Co najważniejsze dostęp do danych jest bezpłatny.