Co warto wiedzieć o depilacji laserowej?

Depilacja laserowa to popularny zabieg. Usługa ta dostępna jest w wielu gabinetach medycyny estetycznej oraz salonach kosmetycznych. Depilacja z wykorzystaniem lasera zalecana jest zwłaszcza kobietom, które borykają się z problemem podrażnień po depilacji tradycyjnej. Jest to również bardzo dobre rozwiązanie dla Pań, u których zauważalna jest tendencja do wrastania włosów bądź do powstawania stanów zapalnych. Depilacja laserowa to bardzo skuteczna metoda depilacji, dlatego wiele osób chętnie się na nią decyduje.

Przebieg zabiegu.

                Przed wykonaniem depilacji laserowej należy skonsultować ze specjalistą, który będzie wykonywał zabieg. Udzieli on nam ważnych informacji miedzy innymi o przeciwwskazaniach do wykonania zabiegu oraz o rodzaju przygotowań jakie trzeba będzie wykonać.

Co warto wiedzieć o depilacji laserowej?

W celu sprawdzenia reakcji skóry na podrażnienia zawsze przed właściwą depilacją wykowana jest próba na jej niewielkim obszarze. Jeżeli wszystko przebiegnie właściwie można przystąpić do zabiegu. Osoba przeprowadzająca depilacje dobiera odpowiednią moc lasera i właściwy czas impulsu. Światło lasera pochłaniane jest przez znajdującą się w mieszku włosowym melaninę. Na skutek takiego działania melanina ulega zniszczeniu, a wraz z nią zniszczony zostaje cały mieszek włosowy. Ze względu na to, że w chwili wykonania depilacji laserowej niektóre włoski znajdują się w fazie tak zwanego uśpienia, zabieg przez pierwsze pół roku należy powtarzać średnio co miesiąc. W późniejszym okresie wystarczy umawiać się na wizytę najwyżej raz do roku, oczywiście o ile istnieje taka konieczność.

Po zakończeniu zabiegu.

                Po dokonaniu zabiegu depilacji laserowej należy stosować się do zaleceń lekarza. Bezpośrednio po zabiegu na obszarze, na którym wykonywana była depilacja, pojawia się zaczerwienienie bądź obrzęk. Tego rodzaju podrażnienia ustępują zwykle po upływie kilku godzin. Należy zwrócić szczególną uwagę na to, aby przez okres kilku najbliższych dni unikać takich czynności jak: opalanie, korzystanie z sauny i basenu czy też stosowanie gorących kąpieli.