Jaki konfigurator zestawu komputerowego?

Planując zakup zestawu komputerowego, można zdecydować się na jeden z dwóch wariantów: gotowy pecet lub komplet, którego każdy element został dobrany oddzielnie. Drugie z wymienionych rozwiązań ma sporo zalet, a skomponowanie dobrego zestawu nie jest wcale tak trudne, jak mogłoby się wydawać.

Samodzielne składanie komputera – dlaczego warto?

Złożenie komputera we własnym zakresie jest rozwiązaniem, na które warto postawić z kilku powodów. Przede wszystkim zapewnia to pełną kontrolę nad komponowaniem zestawu. Można go bez problemu dopasować nie tylko do konkretnych potrzeb, ale i indywidualnych możliwości finansowych. Dużym plusem w tym przypadku jest również to, że dostaje się gwarancję nie na cały komplet, a na poszczególne jego elementy. W wielu sytuacjach okazuje się to niezwykle pomocne. Wiedzą o tym doskonale m.in. gracze.

 Jak samodzielnie złożyć komputer?

Wizja składania komputera we własnym zakresie może niektórych nieco przerażać, ale mając do dyspozycji odpowiedni konfigurator komputera, okazuje się to naprawdę proste. Konfigurator jest darmowym narzędziem dostępnym na stronach wielu sklepów specjalizujących się w sprzedaży sprzętu komputerowego. Działa na prostej zasadzie. Przypomina formularz podzielony na dwie części: elementy wymagane, wymagane alternatywne i wymagane opcjonalne. Do tych pierwszych zaliczają się głównie: procesory, karty graficzne, płyty główne, pamięci RAM, zasilacze oraz obudowy. Są to komponenty, bez których nie będzie działał żaden komputer. Co się zaś tyczy produktów alternatywnych, to są nimi np.:  dyski SSD i twarde, systemy operacyjne i usługi serwisowe. Produktami opcjonalnymi są m.in.: napędy optyczne, karty sieciowe (w tym Wi-Fi), monitory LED/LCD, chłodzenie CPU, pasty termoprzewodzące i karty przechwytujące wideo. Po kliknięciu nazwy produktu rozwija się lista komponentów dostępnych w danym sklepie. Wystarczy wybrać różne elementy i gotowe. Co ważne – propozycje tych elementów są tak skomponowane, aby wszystkie części komputera ze sobą współgrały.

Jaki konfigurator zestawu komputerowego?

Samodzielne składanie komputera – jaki konfigurator jest najlepszy?

Wybór w zakresie konfiguratorów komputerów jest na tyle szeroki, że stosowne narzędzie znajdą nawet najbardziej wymagające osoby. Sięgając po wsparcie w tej właśnie formie, należy mieć na względzie przeznaczenie komputera. Inny sprzęt jest potrzebny np. do gier, a inny na standardowy użytek domowy. Prosta i intuicyjna obsługa to ważna zaleta dobrego konfiguratora. Najlepsze narzędzie to takie, które ma bogatą bazę produktów. Warto też zwrócić uwagę na to, czy dany sklep oferuje montaż zestawu – tak, aby już złożony dotarł do klienta i był od razu gotowy do użytku. Sklep powinien ponadto zapewniać profesjonalne wsparcie na wszystkich etapach współpracy. Oczywiście nie bez znaczenia w omawianym kontekście są także ceny różnych komponentów. Rozpiętość w tym obszarze jest wskazana, aby klient sklepu z jednej strony dostał atrakcyjny i funkcjonalny sprzęt, a z drugiej pasujący do zawartości jego portfela.