Dlaczego nie chce nam się iść do pracy?

Codziennie rano, miliony Polaków mówi podobną sentencję: "Nie chce mi się iść do pracy!". Co wpływa na słowa wypowiadane przez tak wielu ludzi?

Niskie zarobki

Jednym z głównych powodów tego, że nie lubimy chodzić do naszej pracy, są niskie zarobki. Często myślimy, że zarabiając kilka tysięcy złotych więcej na tym samym stanowisku, nasze chęci byłyby znacznie większe. Jest to po części oczywiście prawda, lecz nie do końca. Z całą pewnością zwiększyłby się wtedy zakres naszych obowiązków i odpowiedzialności. Nie ma szefa, który bez powodu da pracownikowi tak dużą podwyżkę.

Dlaczego nie chce nam się iść do pracy?

Mało interesujące zajęcie

Będąc dzieckiem idącym do szkoły, często myśleliśmy o tym, kim chcemy być w przyszłości. W wielu przypadkach, te dziecięce rozważania zostały poważnie zweryfikowane. Wielu z nas pracuje w zupełnie innym zawodzie niż ten wymarzony, nawet po zakończonych studiach. Dzieje się tak przez to, że studia nie są wyznacznikiem kariery. Każdy student geografii nie zostanie zawodowym geografem. Część postanowi zostać programistami, inni specjalistami od marketingu, a zaledwie mały procent dostanie upragnioną pracę, jako geograf.

Zła atmosfera w pracy

Przebywanie przez 8 godzin dziennie z osobami, którym zależy tylko i wyłącznie na wytykaniu błędów i skarżeniu szefowi, z pewnością nie jest miłe, ani rozwijające. Takie są niestety realia polskich firm. Szefowie nie do końca wiedzą, co może dziać się wewnątrz ich firmy. Mało tego, szefowie sami mogą wprowadzać atmosferę terroru i mobbingu. Należy sobie wówczas zadać pytanie, czy rzeczywiście chcemy pozostać w tym miejscu pracy. Może się okazać, że zmiana pracy będzie jedynym i rozsądnym wyjściem.

Wielu z nas nie chce iść do pracy, ale warto podejść do tematu z innej strony. Część osób nie może pójść do pracy ze względu na brak chęci, czy brak kwalifikacji zawodowych. Poczucie braku przydatności w społeczeństwie jest jeszcze gorszym uczuciem, niż to, że dziś nie chce nam się iść do pracy. Należy również pamiętać powiedzenie, że żadna praca nie hańbi. Ważne jest to, by patrzeć na swoje życie zawodowe z innej perspektywy.