Telewizor 4K - pigułka wiedzy przed zakupem

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem nowego telewizora, a przeglądając oferty sklepów dostajesz zawrotów głowy- bynajmniej nie od cen sprzętu- to doskonale trafiłeś. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które być może pozwolą Ci nieco przybliżyć temat tajemniczego określenia technologii zwanej 4K. Być może po lekturze tego artykułu, podejmiesz już jakieś decyzje i uznasz, że istotnie, warto zainwestować fundusze w zakup takiego telewizora.

4K to nowa technologia?

Technologia Full HD, jest następcą sygnału HD, który swego czasu zastąpił standardową rozdzielczość określaną skrótem SD. Mówiąc inaczej- Full HD, to nowa, ulepszona wersja sygnału HD, pozwalająca na odbiór obrazu w lepszej rozdzielczości, co wpływa na poprawę jego jakości. Obraz 4K UHD, czyli ultra high definition, to nic innego, jak pomnożenie standardu HD- zarówno w poziomie jak i w pionie. W rezultacie osiągamy rozdzielczość obrazu 3840x2160 pikseli, a to znacznie wypływa na jakość oglądania. Czy wyobrażasz sobie, chociaż trochę obraz z takiego ekranu? Korzystając do tej pory z telewizora, w jakości HD, być może jesteś w stanie przewidzieć, jakie wrażenie robi nowa technologia 4K. Jeśli nie, to tym bardziej warto dokonać takiego porównania.

Skoro nowe, to drogie

Prawdę mówiąc, jeśli chodzi o świat elektroniki, dwa lata, to całkiem sporo pod kątem aktualności. W takim czasie, pojawia się dużo nowinek technologicznych, ale też dotychczas dostępny asortyment, uległ dużemu rozpowszechnieniu. Zatem, drogi użytkowniku, zastanawiasz się nad ceną? Owszem, wartość danego urządzenia obsługującego nowe technologie jest wysoka, aż do czasu, gdy zacznie być produkowana masowo. Tak więc, obecne ceny produkcji telewizorów 4K nie są tak wysokie, jak na początku, co wcale nie oznacza, że sprzęt całkowicie traci na wartości.

Telewizor 4K - pigułka wiedzy przed zakupem

Więc kupić czy nie?

Decyzja oczywiście należy do Ciebie. Niemniej jednak wiesz już, że 4K to kolejna po HD technologia, która niebawem może ją zastąpić. Nie należy ona jeszcze do najtańszych, ale mając w planach wymianę urządzenia, warto zastanowić się nad skorzystaniem z najnowszych rozwiązań, by za dwa lata nie żałować wyboru.