Jak wybrać męską torbę na ramię?

Torba wcale nie musi być tylko dodatkiem kobiecej kreacji. Panowie również mogą wybrać elegancką torbę na ramię. Może być stylowa i praktyczna.

Jak wybrać męską torbę na ramię? 

Modne torby

Od kilku lat męskie torby na ramię cieszą się dużą popularnością. Mężczyźni bardzo je lubią. Noszą w nich dokumenty, gadżety elektroniczne, klucze, telefon, teczki, portfel, kanapki, wodę, a nawet tablet lub laptop. Jeśli mamy większy budżet, kupmy torbę skórzaną. Jest wytrzymała, stylowa i ponadczasowa.

Na co zwrócić uwagę, wybierając torbę?

Wybierając torbę, warto zwrócić uwagę na kilka zasadniczych kryteriów. Przede wszystkim sprawdźmy:

  • Krój: od tego zależy, czy torba będzie uniwersalna, czy tylko na specjalne okazje.
  • Kolor: najlepiej sprawdzi się czarny, szary lub grafitowy. Ewentualnie możemy wybrać brąz, beż, burgund lub ciemną zieleń. Taka torba nie brudzi się zbyt szybko. Ponadto pasuje do różnych ubrań, również tych eleganckich. Niemniej, torba w ekstrawaganckim kolorze może odzwierciedlić wyjątkową osobowość i charakter mężczyzny. Nie szalejmy z kolorem, jeśli wybieramy torbę do pracy.
  • Wyposażenie: liczba kieszonek, przegródek i zapięć jest niezwykle ważna. Dzięki nim można bez trudu uporządkować wszystkie drobiazgi. Sprawdźmy, czy przegródki znajdujące się w torbie są funkcjonalne.
  • Materiał: torby skórzane są bardzo wytrzymałe i stylowe. Nawet po dłuższym czasie użytkowania, przy właściwej pielęgnacji i regularnej impregnacji, dalej będą wyglądać stylowo. Torba z naturalnej skóry jest odporna na różne warunki atmosferyczne. Sprawdzi się dobrze zarówno podczas upałów, jak i mrozów. Niestety jest droższa. Torby materiałowe znajdują się w bardziej przystępnej cenie. Sprawdzą się zarówno do pracy, jak i na trening. Bardzo popularne są bawełniane (płócienne) torby. Można w niej wyjść na miasto, ze znajomymi lub na małe zakupy. Nie są drogie. Dzięki niej można doskonale podkreślić swój indywidualizm. Znajdują się na niej często ciekawe napisy, obrazki i nadruki. Dodatkowo można w niej schować wszystkie potrzebne drobiazgi.
  • Typ zapinania: popularne są rzepy, napy, zatrzaski, małe kłódki i zamki błyskawiczne. Ich wybór zależy od osobistych preferencji użytkownika.
  • Długość paska: pasek musi być na tyle długi, aby bez problemu założyć i nosić torbę na ramieniu lub przełożyć na krzyż przez klatkę piersiową. Dobrze sprawdzi się regulowany pasek.

Na koniec zwróćmy uwagę na pojemność i jakość szwów. Jeśli będzie wystarczająco duża, z łatwością zmieścimy w niej wszystkie rzeczy. Sprawdźmy również szwy zewnętrzne i wewnętrzne. Nitki powinny być grube. Świetnie, jeśli jeszcze będą dodatkowo laminowane lub klejone.

Jak wybrać męską torbę na ramię? 

Męska torba listonoszka

Inspirowana jest torbą, którą noszą listonosze. Jest praktyczna i posiada dużo przegródek. Dlatego z łatwością włożymy do niej wszystkie dokumenty i notatki. Występują w różnych rozmiarach. Dzięki bez problemu znajdziemy idealną torbę. Może mieć szeroki i regulowany pasek. Występuje w szerokiej gamie kolorystycznej. Jeśli jednak wybierzemy klasyczny kolor, będzie pasować praktycznie do wszystkiego.