Pobieranie filmów z Facebooka - kilka możliwości

Wiele osób z pewnością zastanawia się, czy istnieje możliwość pobrania autorskiego filmu z Facebooka – jak najbardziej tak. Jeżeli dotychczas podejmowane próby zakończyły się fiaskiem, warto poszukać innych, tym razem skutecznych. Można tego dokonać na przykład z panelu reklamowego lub prowadzone fanpage’a. Trochę trudniejsza sytuacja występuje, gdy nie jest się właścicielem filmu, ale nie jest to niemożliwe.

Pobieranie filmów z Facebooka - kilka możliwości

Jak pobrać film z fb jako jego autor?

Odpowiedź na pytanie jak pobrać film z fb będąc jego autorem jest dość prosta, ponieważ czynność tę wykonuje się z poziomu profilu prywatnego lub firmowego. W tym celu otwiera się swój profil, a następnie z panelu należy wybrać narzędzia i kolejno filmy. Po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na podgląd filmu otwierają się kolejne opcje, a wśród nich ta pozwalająca na pobranie wideo. W przypadku, gdy film został opublikowany za pośrednictwem strony firmowej na Facebooku z zakładki z filmami zaznacza się odpowiedni materiał. Kolejnym krokiem jest wybór posta, do którego dodano plik, po wejściu w przycisk odtwarzania ekran się powiększa i pojawiają się dodatkowe opcje. Jedna z nich prowadzi do komendy pobierania wybranego filmu. Można go zapisać na dysku wewnętrznym lub zewnętrznym – według własnego uznania, czy potrzeb. Wiedząc już jak pobrać film z fb można się zastanawiać w jakim celu się to robi? Otóż zdarza się, że film po nagraniu zostaje usunięty z telefonu lub innego nośnika – umyślnie, bądź przypadkowo. Wówczas, aby móc go ponownie udostępnić na koncie w innej platformie, na przykład Instagramie, konieczne jest jego pobranie z Facebooka.

Czy można pobrać film z Facebooka nie będąc jego właścicielem?

Zdarza się również, że w danym momencie brakuje czasu na obejrzenie filmu z Facebooka, tutaj może pojawić się potrzeba pobrania pliku na własny dysk, aby móc zapoznać się z nim później – offline. W tym przypadku istnieją dwa sposoby, które można stosować zamiennie – jak pobrać film z fb przy użyciu dedykowanych portali? Wystarczy kliknąć w przycisk odtwarzania i tym samym rozwinąć dodatkowe opcje tego filmu, a następnie skopiować adres URL. Należy go wkleić na jedną ze stron – fbdown.net lub getfbstuff.com – kolejno potwierdza się wybór i klika przycisk rozpoczynający pobieranie filmu będącego przedmiotem zainteresowania. Materiał filmowy można także pobrać bez korzystania z dodatkowych narzędzi, początek działań jest taki sam, jak w pierwszym sposobie. W tym przypadku adres URL kopiuje się po kliknięciu prawym klawiszem myszy poprzez wybór komendy „pokaż adres URL filmu”. Następnie należy wkleić adres w nowe okno przeglądarki i przed domeną „facebook” dodać literę „m”. W wyniku tego otworzy się mobilna wersja portalu. Po wyborze przycisku odtwarzania, z użyciem prawego klawisza myszy można przystąpić do pobierania pliku. Powyższe sposoby udowadniają, że pobieranie filmów z Facebooka nie jest trudne i może to zrobić każdy. Ważne jest, aby nie naruszać przy tym praw własności intelektualnej i praw autorskich.