Bezpieczne korzystanie z Traficara. Co warto wiedzieć o ubezpieczeniu samochodów?

Traficar to innowacyjna usługa, która szturmem wdarła się na polski rynek i od razu zyskała sobie całe grono wiernych użytkowników. Traficar.pl pozwala na wynajęcie samochodu na minuty i zapłatę jedynie za czas, przez który realnie korzystamy z pojazdu. To wygoda, oszczędność pieniędzy i czasu oraz możliwość czerpania pełnej satysfakcji z jazdy bez konieczności posiadania własnego auta. Jak jednak wyglądają kwestie ubezpieczenia auta wynajmowanego na minuty?

Traficar.pl – czym jest ta usługa i jak z niej skorzystać?

Traficar to nowoczesna usługa wynajmu samochodów na minuty. Aktualnie aktywnie działa w kilku polskich miastach. Na co dzień korzystać z niej mogą m. in. mieszkańcy Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Trójmiasta, Poznania oraz Śląska. Aby dołączyć do grona użytkowników tej usługi wystarczy zarejestrować się na stronie Traficar.pl, pobrać aplikację mobilną na Android lub iOS oraz zainstalować ją na swoim smartfonie. Opłata za usługę pobierana jest automatycznie z podpiętej do konta użytkownika karty płatniczej.

Traficar jest nowoczesną i innowacyjną usługą, w której każdy użytkownik ma do dyspozycji flotę samochodów zaparkowanych w najczęściej uczęszczanych miejscach polskich miast, gdzie aktualnie działa usługa. Aby znaleźć najbliższe auto wystarczy skorzystać z mapki w aplikacji i wybrać samochód, który chcemy zarezerwować. Następnie udajemy się w miejsce, w którym jest on zaparkowany i otwieramy auto skanując w aplikacji umieszczony na nim kod QR. I to już wszystko – auto pozostanie do naszej dyspozycji tak długo, jak chcemy i potrzebujemy!

Bezpieczne korzystanie z Traficara. Co warto wiedzieć o ubezpieczeniu samochodów?

Traficar a kwestie ubezpieczenia wynajętego samochodu

Opłaty za korzystanie z samochodu na minuty pobierane są za czas, w którym auto pozostaje do dyspozycji użytkownika. Są one stałe dla wszystkich polskich miast i wynoszą odpowiednio:

  • 0,80 zł za każdy rozpoczęty kilometr jazdy,
  • 0,50 zł za każdą minutę jazdy,
  • 0,10 zł za każdą minutę postoju.

Użytkownik może więc bez problemu pozostawić samochód na wybranym parkingu i nie kończyć wynajmu. W takiej sytuacji opłacie podlega czas, w którym auto pozostawało do jego wyłącznej dyspozycji. Użytkownicy Traficara nie ponoszą natomiast kosztów zakupu paliwa oraz opłat parkingowych na miejskich parkingach, które również zostały wliczone w cenę wynajmu samochodu.

Dodatkowym opłatom nie podlega również ubezpieczenie samochodu, którego koszt został już uwzględniony w cenie wynajmu samochodu. Wszystkie auta udostępniane przez Traficar.pl są w pełni ubezpieczone zgodnie z wymogami polskiego prawa. W samochodzie nie znajdują się żadne dokumenty potwierdzające ubezpieczenie, gdyż ich obecność nie jest już wymagana przez polskie prawo.

Na wypadek uszkodzenia wynajętego auta lub uczestniczenia w zdarzeniu drogowym użytkownik musi niezwłocznie skontaktować się z infolinią dostawcy usługi, której numer można znaleźć na stronie Traficar.pl lub uzyskać bezpośrednio w aplikacji mobilnej. W sytuacji, kiedy nie ma konieczności wezwania na miejsce zdarzenia policji wystarczy wypełnić znajdujące się pod dywanikiem auta druki szkody.