Aplikacje edukacyjne dla dzieci

Nowoczesne technologie można wykorzystać bardzo mądrze jeśli chodzi o ich styczność z dziećmi. Doskonałym pomysłem na spędzanie czasu przed telefonem czy tabletem jest zainstalowanie narzędzi mobilnych, które nie tylko bawią, ale także i uczą. Wielu rodziców przemierza Internet w poszukiwaniu najlepszych treści dla swoich pociech. Jakie zatem aplikacje dla dzieci warto mieć na swoim telefonie czy tablecie?

Edukacyjne aplikacje dla dzieci do nauki matematyki

Matematyka jest zmorą wielu uczniów. Jest jednak sposób, by się z nią zaprzyjaźnić, a mianowicie poznawanie matematyki przez zabawę. Z pomocą tutaj przychodzą tematyczne aplikacje dla dzieci. Jedną z nich jest „Matematyka w działaniu – Tropiciele”, która została opracowana przez Wydawnictwo Szkolne i Pedagogiczne. Została zadedykowana dla dzieci w wieku od 5 do 7 lat. To bardzo prosta, łatwa w obsłudze i miła dla oka aplikacja. Znajduje się w niej 20 bezpłatnych ćwiczeń oraz stwarza możliwość dokupienia dodatkowych 60-ciu, które mają za zadanie w przyjazny sposób przybliżyć przedszkolakom proste zasady matematyczne, jednocześnie zapewniając doskonałą zabawę. Zostały one podzielone na cztery kategorie: porządkowanie, dodawanie, odejmowanie oraz przekształcanie. Za pomocą tej aplikacji dziecko nabywa znajomości liczb od 0 do 10, umie dodawać, odejmować, rozróżniać kształty oraz rozpoznawać kolory. Pociechy razem z poleceniami głosowymi rozwiązują zadania. Aplikacja została wzbogacona o różne dźwięki instrumentów, które są odgrywane po poprawnie wykonanych zadaniach.

Aplikacje edukacyjne dla dzieci

Zabawa połączona z nauką języka obcego

Bardzo fajną aplikacją na Android jest Joypa Colors, która została stworzona przez wrocławskie studio Digital Melody. Jej celem jest nauka języka obcego w przyjazny i nienaukowy sposób. Jest dedykowana dzieciom już od 2 roku życia. Gra kierowana jest postacią pandy, która wspiera w nauce kolorów, zwierząt czy dźwięków. Polega ona na wykonywaniu prostych zadań, za które przyznawane są nagrody. Wygląd aplikacji został starannie opracowany z myślą o najmłodszych użytkownikach. Cechuje ją prosta obsługa i ciekawy design, który przykuwa uwagę dzieci. Jest zaliczona do jedynej kolorowanki obecnej na rynku elektronicznym, która ma w sobie aspekt edukacyjny. Świetnym rozwiązaniem jakie wprowadzono do tej aplikacji to kontrola rodzicielska w formie czasowej, po przekroczeniu ustawionego czasu na grę przez rodziców, samodzielnie ulega wyłączeniu.

Quiz dla dzieci 3-4 letnich

To aplikacja dedykowana urządzeniom opartym na systemie Windows. To quiz w postaci 35 pytań wielokrotnego wyboru, które mają zróżnicowany stopień zaawansowania. Zadaniem gracza jest wskazanie poprawnych obrazków, wyświetlanych na ekranie. Tematyka quizu porusza obszary matematyczne takie jak kształty, liczenie oraz znajomość cyfr. Znajdują się także pytania odnośnie funkcji danych przedmiotów. To świetna gra dla dwojga, gdyż wzbudza chęć w rodzicach zadawania dodatkowych pytań oraz nawiązania rozmowy z własną pociechą na temat poruszony przez aplikację.