Współpraca z ekspertem kredytowym. 3 najistotniejsze korzyści dla klienta

Ekspert finansowy to profesjonalista biegle zaznajomiony z branżą kredytową. Na współpracę z nim najczęściej decydują się osoby rozważające zaciągnięcie kredytu hipotecznego. Zadaniem eksperta jest wskazanie klientowi najlepszego dla niego produktu, wyjaśnienie wątpliwości oraz sprawne przeprowadzenie przez wszystkie procedury ubiegania się o kredyt. Co można zyskać decydując się na współpracę z ekspertem kredytowym?

  1. Porównanie kilku ofert i wyłonienie najkorzystniejszego dla klienta kredytu

Wszyscy eksperci finansowi, których wizytówki znaleźć można na stronie https://sprawdzonydoradca.pl/miasto/22-warszawaod poszewki znajdą polski rynek kredytów hipotecznych. Wiedzą, jakie produkty są aktualnie oferowane przez banki oraz są w stanie wskazać najsubtelniejsze różnice między nimi oraz wyłonić najkorzystniejszą pod względem finansowym ofertę. Co więcej, eksperci finansowi są w stanie dostosować ofertę do sytuacji materialnej, zawodowej i życiowej każdego klienta.

Podczas spotkania z klientem ekspert szczegółowo objaśnia różnice między poszczególnymi kredytami oraz argumentuje z jakiego powodu proponowany przez niego produkt będzie najlepszym wyborem. Dzięki temu wnioskodawca może w pełni świadomie podjąć decyzję o wyborze oferty danego banku. Ostateczny wybór produktu przy współpracy z ekspertem finansowym zawsze leży bowiem po stronie klienta.

Współpraca z ekspertem kredytowym. 3 najistotniejsze korzyści dla klienta

  1. Oszczędność czasu i pieniędzy

Jedną z najistotniejszych korzyści, dla których tak wiele osób decyduje się na współpracę z ekspertami finansowymi jest oszczędność czasu. Nie każdy z nas ma bowiem wystarczająco czasu i zdeterminowania, aby samodzielnie odwiedzać poszczególne placówki bankowe, porównywać dostępne w nich oferty oraz wyłonić spośród nich tę najlepiej dopasowaną do naszej sytuacji. Podejmując współpracę z ekspertem wszystkie te czynności oddelegowujemy w jego ręce.

Warto także zaznaczyć, że klient nie ponosi żadnych kosztów związanych ze współpracą z ekspertem. Wynagrodzenie za poświęcony czas i zaangażowanie w obsługę klienta jest bowiem przeniesione na bank, z którym podpiszemy umowę kredytową. Nie wpływa ono jednak w żadnym stopniu na sam koszt kredytu, który pozostaje na takim samym poziomie bez względu na to, czy uzyskaliśmy go z pomocą eksperta, czy samodzielnie.

  1. Opieka nad dokumentacją i wnioskiem w imieniu klienta

Bardzo ważnym zadaniem, któremu poświęcają się wszyscy eksperci kredytowi zrzeszeni na stronie https://sprawdzonydoradca.pl/miasto/22-warszawa jest także kompleksowa opieka nad wnioskiem i dokumentacją kredytową powierzoną im przez klienta. Ekspert finansowy zgodnie ze swoją wiedzą i doświadczeniem wypełnia w imieniu klienta wniosek kredytowy, który ma trafić do banku oraz informuje go o wszystkich dokumentach, które powinny zostać do niego dołączone.

Kiedy wniosek będzie kompletny profesjonalista osobiście udaje się do oddziału banku i składa go w imieniu swojego klienta. Na bieżąco kontroluje, na jakim etapie rozpatrywania znajduje się wniosek kredytowy oraz reaguje, kiedy pojawią się jakiekolwiek problemy związane np. z koniecznością dostarczenia dodatkowej dokumentacji. Zadaniem eksperta jest także przekazanie klientowi decyzji kredytowej podjętej przez bank oraz dbanie o jego interesy podczas podpisywania umowy kredytowej.