Stroje triathlonowe dla dzieci

Triathlon, czyli dyscyplina sportu indywidualnego zrzesza ludzi na całym świecie. Uprawiają go głównie dorośli, jednak starsze osoby (powyżej 60 roku życia) oraz dzieci także rywalizują między sobą w konkursach krajowych czy też międzynarodowych. Z uwagi na sporą popularność tzw. trójboju sportowego łączącego pływanie, jazdę na rowerze oraz bieganie konkurencja jest dosyć spora w każdej grupie wiekowej. Dlatego warto zainwestować w specjalistyczne stroje triathlonowe. Dzięki temu będziemy mogli łatwiej uzyskać przewagę na zawodach lub pobić swoje rekordy treningowo, aby zweryfikować rzeczywisty progres na przestrzeni konkretnego okresu.

Stroje triathlonowe dla dzieci

Jak wybrać stroje triathlonowe dla dzieci?

Przygotowując swoje dziecko do starcia w triathlonie, warto postarać się o odpowiednie, profesjonalne wyposażenie, zgodne z aktualnymi wymogami. W pierwszej kolejności należy zastanowić się na wyborem stroju triathlonowego. Powinien on być dopasowany do ciała (przylegający), umożliwiając komfortowe poruszanie się. Jeśli będzie za ciasny – dziecko może zacząć się lekko podduszać. W odwrotnym przypadku wnętrze stroju ulegnie napowietrzeniu.

Przed zakupem każdy strój rekomendujemy przetestować w wodzie. Najlepiej zabrać dziecko na basen lub otwartą przestrzeń i zaproponować mu przepłynięcie dłuższego dystansu (np. 2-3 kilometrów). Po wstępnym teście warto zapytać naszej pociechy, czy strój jej nie ociera – dzięki temu zweryfikujemy, czy materiał jest odpowiedni.

Gdzie kupić stroje triathlonowe dla dzieci?

Oferta producentów dystrybuujących strojami triathlonowymi jest bardzo rozbudowana. Z doświadczenia możemy stwierdzić, że trafnym wyborem będzie sprawdzenie sklepu internetowego tri-magic.pl. Oferta tego producenta jest bogata w wysokiej jakości stroje triathlonowe dla dzieci oraz sprzęt potestowy wysokiej klasy w bardzo korzystnych cenach (niższych nawet o kilkadziesiąt procent). 

Stroje triathlonowe dla dzieci

Polecamy również wyposażyć się w odżywki – przeznaczone zarówno dla dzieci, jak i dorosłych (np. żele energetyczne lub napoje izotoniczne). Dostępne są też bidony triathlonowe, koszyki rowerowe, saszetki na ramę, a także inne niezbędne elementy wyposażenia każdego triathlonisty (np. okulary pływackie, buty biegowe czy też bluzy typu hoodie). Zachęcamy do kupowania online.

Ile kosztują stroje triathlonowe dla dzieci?

Stroje triathlonowe dziecięce kosztują zazwyczaj w okolicach kilkuset złotych. Jeśli pod uwagę weźmiemy przykładowo ofertę tri-magic.pl, możemy wyposażyć swoją pociechę w strój triathlonowy spirit junior za mniej więcej 200 zł. W porównaniu do profesjonalnych pianek triathlonowych jest to dosyć niska cena, jednak warto wziąć pod uwagę fakt, iż tego typu rozwiązania wykorzystuje się maksymalnie do 12-13 roku życia.

Producent tri-magic.pl dysponuje również wypożyczalnią strojów – do przetestowania oraz na zawody. Jeśli masz pytania – skontaktuj się z dystrybutorem. Serdecznie zachęcamy do zakupów online w naszym sklepie internetowym. Dołącz do grona zadowolonych klientów już dziś.