Reprezentacja Polski w piłce ręcznej - ich pomysł na kondycję

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej, na ostatnim zgrupowaniu, intensywnie przygotowywała się do meczu z Niemcami. Spotkanie dotyczyło eliminacji do Mistrzostw Europy w 2020r. Reprezentanci trenowali na zgrupowaniu w Szczyrku, do którego docierali indywidualnie, gdyż kończyli jeszcze zaplanowane spotkania w swoich macierzystych klubach. W Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku, od początku zgrupowania, była jednak obecna większość zawodników. W poniedziałek poprzedzający to spotkanie, został również wyłoniony kapitan drużyny. Do tej pory, tę funkcję, pełnił najbardziej doświadczony zawodnik m.in. Piotr Chrapkowski, czy też Adam Malcher.

Jak trenują Nasi?

Reprezentacja Polski, pod przewodnictwem nowego trenera Patryka Rombela, wkłada w treningi dużo wysiłku. Sam trener przyznaje, że są one dość intensywne i trwają średnio ponad trzy godziny, ale jak do tej pory zgrupowania przebiegają bez większych zakłóceń. Trener Reprezentacji zapewnia, że jeśli którykolwiek z zawodników skarży się na drobne kontuzje, spadek formy itp., to od razu jest on kierowany do fizjoterapeuty, który w ciągu krótkiego czasu, pomaga polskim szczypiornistom powrócić do pełni sił.

Trener Rombel, przykłada dużą wagę- co absolutnie nas nie dziwi- do jak najlepszego przygotowania zawodników do każdego meczu. Jednym z elementów treningu, poza tradycyjnymi ćwiczeniami, jest także nagrywanie zawodników w trakcie zajęć na hali. Nagrania te nie mają spełniać jednak roli pamiątki. Zawodnicy wspólnie oglądają nagrania i wraz z trenerem dokonują analizy wykonywanych ćwiczeń, oraz szukają rozwiązań na korygowanie ewentualnych błędów.

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej - ich pomysł na kondycję

Nie tylko piłka ręczna

O tym, że treningi są intensywne- już wiemy. Jak zatem zrównoważyć ten wysiłek? Jednym z pomysłów na oderwanie się od głównej dyscypliny sportu naszych Reprezentantów, jest ich wyjazd na paintball. Trener Rombel uważa, że nie tylko treningi jednoczą drużynę. Takim działaniem jest również wspólne spędzanie czasu i relaks, co pozwala drużynie odpowiednio się przygotować. Zaplanowano, zatem taki rodzaj rozrywki na kolejne zgrupowanie Reprezentacji i jak łatwo się domyślić, będzie to ciekawe urozmaicenie spotkania.