Permanentny wzrost wartości mieszkań w Warszawie

Od jakiegoś czasu można zaobserwować ciągłą aprecjację cen mieszkań w stolicy Polski. Od nowego roku aż do dziś dzień skok cen miał miejsce o 6,5 % więcej, w porównaniu do kwot styczniowych. Dane te pochodzą z raportu opracowanego przez osoby, związane z branżą nieruchomości. Od czego zależy ten nieustanny rozwój cen i jaką kwotę należy wydać, by kupić mieszkanie w Warszawie? Na te pytania znajdzie się odpowiedź w niniejszych opisach.

Statystyczny koszt mieszkania w stolicy

Informacje z runku nieruchomości podają, iż za metr kwadratowy nowego mieszkania, o surowym wyglądzie należy poświęcić około 10 tysięcy złotych. Trzeba mieć na uwadze, że kameralne mieszkania mają większą wartość cenową. Na kwotę ma wpływ także lokalizacja, bliżej Śródmieścia musimy być przygotowani na większe ceny, czyli na Woli, Żoliborzu czy Mokotowie. Najmniej cenią sobie mieszkania w Wawrze, Wesołej, Rembertowie oraz Ursusie i Białołęce. W Śródmieściu ceny za m2 wahały się w okolicy 13 tysięcy złotych, prognozuje się, że do końca roku ta cena może wynieść nawet ponad 14 tysięcy. Na Warszawskim Żoliborzu średnio za metr kwadratowy trzeba zapłacić około 12 tysięcy złotych, na Woli i Mokotowie koło 11 tysięcy. Najczęściej kupcy decydują się na 2-3 pokojowe mieszkania, rzadziej wybierają kawalerki czy bardzo duże mieszkania i apartamenty w Warszawie.

Permanentny wzrost wartości mieszkań w Warszawie

Prognozy cenowe

Wiele na to wskazywało, że ceny mieszkań w Warszawie pod koniec roku 2019 obniżą się, niestety tak nie będzie, ponieważ ceny cały czas pną się do przodu. Sytuacja ta spowodowana jest dużym zainteresowaniem ze strony nabywców, którzy kupują mieszkania pod różnego rodzaju inwestycje. Podobnie koszty przekazywane na prace budowalne drożeją (w tym i wszelkie materiały), ze względu na rosnący deficyt profesjonalistów w tej dziedzinie. Zmniejszają się również obszary, które można przekształcić pod budowy nowych mieszkań. Ceny nieruchomości gwałtownie wzrosły w dzielnicy Wesoła, Żoliborz, Targówek oraz Włochy. Jedynie na Rembertowie wartość cen mieszkań uległy spadkowi.